Mirë se vini në Paia, zemra e Maui së Veriut Shore!

Paia është një reflektim i historisë së saj si një kallam sheqeri qytet lulëzon plantacion me ndërtesat e tij të vjetër të stilit plantacion prej druri ende e paprekur. Ky qytet i çuditshëm pak plazh ka një rrjet të dyqaneve gjobë specialitet, butiqe, dyqane shfletoj, dyqane antike, buke, dhe madje edhe një sallon tatuazh modës së vjetër. Restorante Award fituese ofrojnë rastësishëm dhe të plotë të shërbimit ngrënie me mrekullon kuzhinës lokale dhe ndërkombëtare.

Atmosfera e vogël qytet me një kontakt ndërkombëtar

Grup i dyqaneve ishull në pronësi në nivel lokal dhe restorantet ofrojnë mikpritje të ngrohtë dhe të shërbimit miqësore, me një atmosferë ndryshe nga çdo qytet tjetër në ishull. Ndërsa nuk saktësisht jashtë rrugë të rrahur, Paia ofron një të ndjehen të ndryshme nga hoteli kufizohet Lahaina dhe kufizohet condo Kihei. Në qytetin tonë të vogël të vendit, njerëzit duket harruar faktin se moti Lahaina dhe Kihei qytete ndajnë të njëjtin ishull, duke siguruar një mënyrë jetese të qetë paced ngadalshëm dhe qëndrimin e cila vizitorët vlerësojmë.

Paia: një parajsë e blerës

39 dyqanet tona unike të bëjë Paia një parajsë e vërtetë për blerësit të cilët janë në kërkim të pazakontë, ose ekzotike unike për të marrë në shtëpi. Vizitori ynë të hyjë në një botë të mrekullueshme, mallrave të panjohur që është shpesh padisponueshëm diku tjetër në Maui ose në kontinent. Sepse Hawaii është një përzierje e shumë kulturave, ka një shumëllojshmëri të gjerë të zanateve etnike, art, veshje, bizhuteri dhe antike që do të shtoni në ndonjë aventurë pazar. Edhe dyqanet e shfletoj mbajnë sende të vogla dhuratë e bukur për të marrë në shtëpi.

Disa nga restorantet më të mira Maui-së

Me 14 restorante, vizitorët tanë janë ofruar një sërë zgjedhjesh duke përfshirë buke, dyqane kafeje, Delis, Paqësorit, Continental, meksikan, Crepes, curries indian, mesdhetare dhe kuzhinë vegjetarian. Nëse kjo është një meze të lehtë të lehta, akull rruhet, pije apo një vakt të plotë, eateries Paia ofrojmë menutë për të kënaqur çdo shije më.

Beautiful plazhe rërë të bardhë

Baldwin Beach Park ka një nga më të bukur plazhet me rërë të bardhë në Maui dhe ofron objekte të plotë. Gjatë ditëve të javës, ajo është pothuajse gjithmonë uncrowded. Një ndalesë të shpejtë në Baldwin lejon një mundësi e përkryer foto për vizitorët tanë.

Ho'okipa Beach Park - rrëshqitje në ajër më i mirë në botë

Vetëm minuta larg është Hookipa Beach Park, rrëshqitje në ajër kryeqyteti i botës. Në dimër, rrotullon e shfletoj përbindësh Në breg të Veriut, me valë pas valë dhe erërat kodrina në, duke e bërë Hookipa një windsurf klasit botëror dhe destinacion qift surfing. Disa gara profesionale janë mbajtur çdo vit në Hookipa që tërheq konkurrentët nga e gjithë bota. Duke kërcyer valë dhe flips ajrore nuk janë të pazakontë për të parë. Spektakli i saj është awesome.

Në verë plazh sajuar duket si një liqen me valët shumë të vogla. Megjithatë, sunsets janë gjithmonë të bujshme.

Ejani në Paia të përjetojnë Maui vërtetë!

Scenic Paia ofron vetëm për çdo gjë një udhëtar kërkon: dyqane çuditshëm, plazhe, ngrënie frikshëm për të gjitha shijet, surfing dhe rrëshqitje në ajër. Larg nga turmat e Lahaina dhe Kihei, dhënë mysafirët tuaj mundësi për të zbuluar Maui tjera: qytet i Paia në breg të bukur në veri.